ריצפה אפוקסית

עיקרי הדברים:

 

ריצפה אפוקסיתאחד מהטרנדים החמים ביותר בעולם עיצוב הפנים הוא טרנד האפוקסי לריצוף בתים ומשרדים. יחד עם זאת, עדיין לא מדובר בשיטת ריצוף מיינסטרים, ולכן זה לגמרי סביר אם טרם יצא לכם להיכנס למשרד או לבית בעל ריצפה אפוקסית. מצד שני, ריצוף באמצעות אפוקסי נהוג מזה שנים ארוכות במוסדות ציבור, במפעלים ובמרחבים ציבוריים אחרים וסביר להניח שכבר יצא לכם להתארח באולם ספורט, חניון או פארק ציבורי עם רצפת אפוקסי. אז מה זה רצפת אפוקסי? מדוע היא כל כך פופולארית במבני ציבור ובמפעלים? האם ריצפה אפוקסית לבית נראית כמו המשטח של אולם התעמלות בבית ספר? את התשובות לשאלות אלו תוכלו למצוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

מה זה ריצפת אפוקסי?

עבור מרביתנו רצפה זה דבר מאוד פשוט: אוסף של אריחי אבן הפרושים זה לצד זה עד לכיסוי מלא של השטח שאותו אנו רוצים לרצף, עם חומר איטום שממלא את החריצים שבין האריחים. אלו יכולים להיות אריחי שיש, אריחי קרמיקה או אריחי אבן. אבל יש סוגים נוספים של ריצוף, שגם אותם כולנו מכירים: ריצוף דק, ריצוף פרקט, ריצוף בטון וכעת גם ריצפה אפוקסית. אפוקסי הוא למעשה חומר נוזלי בעל תכונות כימיות שמאפשרות לו להתקשות ולהפוך למוצק ברגע שהוא בא במגע עם חומר מקשה ספציפי וייעודי. רצפת אפוקסי היא רצפה שנוצקה באמצעות אפוקסי, שהתקשה ויצר משטח חלק, מיושר ואחיד שכעת מתפקד כמו בטון, כמו פרקט או כמו כל סוג אחר של ריצוף, אבל כמובן עם התכונות והמראה הייחודי של האפוקסי.

 

 

מדוע שיטת ריצוף זו שכיחה במבני ציבור ומפעלים?

ריצפה אפוקסית מחירובכן, לאפוקסי יש תכונות שונות וישנה חשיבות רבה מאוד גם לאופן הגימור שלו. אחת התכונות שניתן למצות מתוך האפוקסי היא מידת החיכוך שהוא מייצר. במפעלים בהם ישנה עבודה רבה עם נוזלים מחליקים כמו מים או שמן, רצפת אפוקסי יכולה למנוע החלקות של עובדים וכלי רכב. למעשה, ייתכן מאוד שבמוסך בו אתם מטפלים ברכב שלכם ישנה ריצפה אפוקסית בדיוק מהסיבה הזאת. בנוסף לכך, רצפת אפוקסי היא קלה מאוד לניקוי, אין בה חריצים, לא צריך לחדש בה רובה והיא לא זקוקה לתחזוקה, מה שהופך אותה לרצפה המושלמת למבני ציבור. אחרי שאמרנו את זה, אם אתם רוצים לעשות ריצפה אפוקסית בבית, אין לכם מה לחשוש, היא לא תהיה דומה בשום דבר לרצפה של מוסך.

 

ריצפה אפוקסית לבית או למשרד

אחרי שדיברנו על האופציה של ריצפה אפוקסית במבני ציבור, מפעלים ומוסכים, אתם עלולים לחשוש. לחשוש כי הבית שלכם ייראה כמו רצפת ייצור או רצפת תיקון רכבים במוסך, אז זהו שממש לא. למעשה, אפוקסי הוא סוג הריצוף שמעניק לנו את יכולות העיצוב המרהיבות ביותר ביופיין מכל סוגי הריצוף. הריצוף מגיע בכל גוון שרק תרצו ואם תרצו, תוכלו גם לבצע שילובי גוונים, משיחות של אפקטים עיצוביים וקווי עיצוב על גבי הרצפה ואפילו שילוב של תצורות גרפיות לבחירתכם. מעבר לכך, האפוקסי מגיע גם בגוון שקוף ולמעשה כל גוון שתבחרו בו. יכול להגיע גם בתצורה אטומה וגם בתצורה שקופה בכל רמה של שקיפות שתבחרו. אופציה זו מאפשרת לכם למשל לכסות את רצפת השלד בדוגמא גרפית, בגופי תאורה, בחלוקי נחל, בצמחיה, או בכל פריט אחר שעולה בדעתכם ולאחר מכן ליצוק עליהם אפוקסי שקוף שייצור אפקט עיצוב תלת ממדי ומרהיב ביופיו. למעשה, מתחת לשכבת ריצפה אפוקסית שקופה תוכלו להניח הדפסים של שיש כך שלאחר יציקת האפוקסי זה ייראה כאילו יש לכם רצפת שיש, אם כי בחירה זו היא לא פחות מבזבוז ביחס לאפשרויות האמיתיות שמציע האפוקסי.

073-3753312