ציפוי רצפה

עיקרי הדברים:

 

אם אתם עוברים תהליך של שיפוץ הבית או בניית בית חדש, סביר להניח שבחודשים האחרונים נחשפתם ללא מעט ביטויים מתוך עולם התכנון, הבנייה ועיצוב הפנים. אחד הביטויים שאולי נתקלתם בו הוא ציפוי רצפה וייתכן שלא ממש ברור לכם מה זה בדיוק אומר. אז מה זה בעצם ציפוי רצפה? מדוע בכלל נדרש ציפוי כזה? האם מדובר בציפוי שמחליף את הרצפה או בציפוי שמיושם על גבי הרצפה הקיימת? מי מבצע את הציפוי הזה? את כל התשובות לכל השאלות הללו תוכלו למצוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

אז מה זה בעצם ציפוי רצפה?

ובכן, המונח ציפוי רצפה יכול להתייחס למספר אפשרויות. האפשרות הראשונה היא ציפוי למינציה לריצוף קיים. כך למשל, ניתן לצפות אריחי שיש, קרמיקה, בטון מוחלק או אפילו פרקט על מנת להעניק להם הגנה מפני שריטות ועל מנת להעניק להם מראה מבריק. האפשרות השנייה מדברת על רצפת בטון שגם היא נחשבת למעין סוג של ציפוי, רק לא של רצפה קיימת, אלא שהציפוי עצמו הוא הרצפה. באופציה הזאת, על גבי משטח הרצפה של השלד יוצקים שכבת בטון ולאחר מכן מחליקים אותה ומעצבים אותה. מאחר ולא מדובר בהנחת אריחים בזה אחר זה, נהוג לקרוא לתהליך זה תהליך של ציפוי. האפשרות השלישית והאחרונה, שנחשבת לאחת ההבטחות הגדולות של עולם עיצוב הפנים בכל מה שקשור לריצוף לתחום הריצוף היא האופציה של ריצוף אפוקסי. בדומה לריצוף בטון, גם ריצוף אפוקסי מבוצע באמצעות יציקת חומר נוזלי שמתקשה ויוצר שכבה אחידה, חלקה ומבריקה. חשוב לציין שגם במקרה של רצפת בטון וגם במקרה של רצפת אפוקסי, על גבי שכבת היציקה המרכזית מבוצעת שכבה נוספת של ציפוי חומר מגן, כך שיש לנו פה ציפוי על גבי הציפוי.

 

 

ממי מזמינים את השירות של ציפוי לרצפה?

ציפוי רצפה מומלץובכן, כפי שאמרנו קודם לכן, זה מאוד תלוי למה אתם מתכוונים כשאתם אומרים ציפוי רצפה. אם אתם מעוניינים בציפוי רצפת השלד ברצפת בטון, יש לכך אנשי מקצוע ייעודיים אליהם תוכלו לפנות וכך גם לגבי ציפוי אפוקסי. בכל המקרים האחרים, ישנם אנשי מקצוע שפשוט יודעים לבצע ציפוי של רצפה קיימת מכל סוג שהוא, אם כי אנשי מקצוע מסוימים נוהגים להתמחות בסוגים מסוימים וספציפיים של ריצוף. כך למשל, אם אתם רוצים לצפות את רצפת הפרקט שלכם, מומלץ לפנות לגורם מקצועי שמתמחה בציפוי פרקטיים ויודע גם להתאים את חומר הציפוי לסוג הפרקט וגם לבצע את העבודה בצורה מקצועית שתבטיח את התוצאה האידיאלית. אותו כנ"ל לגבי ציפוי של רצפת שיש או אפילו קרמיקה. כמו שאמרנו קודם לכן, גם רצפת בטון וגם רצפת אפוקסי הן רצפות שדורשות שכבת ציפוי וגם במקרה הזה ואולי במיוחד במקרה הזה, אם אתם רוצים לצפות את רצפת הבטון או האפוקסי הקיימת שלכם, חשוב שתזמינו איש מקצוע שמתמחה בריצוף בטון או בריצוף אפוקסי בהתאמה.

 

למה לבצע ציפוי לרצפה?

ציפוי רצפה הוא למעשה תהליך שכולל בתוכו ניקוי יסודי של הרצפה, ליטוש היכן שצריך ואם צריך ורק לאחר מכן יישום שכבת ציפוי. הציפוי נועד להשיג כמה מטרות והמרכזיות שבהן כוללות ברק רב, מגע חלק מושלם ושכבת הגנה/ איטום לרצפה מפני שריטות, חדירת לחות וכדומה. במקרים רבים, רצפות שאבדו את הברק או שסובלות מדהייה של צבע, יכולות לקבל חיים חדשים לאחר תהליך של ציפוי רצפה. פתרון זה נדרש בכל עת לכל רצפה מעוצבת ובמקרים רבים הוא יכול להוות אלטרנטיבה נפלאה להחלפת הרצפה כולה.

073-3753312