איך עובד חימום תת רצפתי?

עיקרי הדברים:

מה זה חימום תת רצפתי?

חימום תת רצפתי זוהי למעשה שיטה חדשנית ויעילה לחימום מבנים וחללים, המשתמשת באנרגיה חום המפוזרת מתחת לרצפה לטובת יצירת חום אחיד ונעים בחלל.

הטכנולוגיה הזו מבוססת על עקרונות פיזיקליים של תפיסת והפצת חום, והיא מיועדת לשימוש במגוון רחב של תעשיות ומבנים כמו בתי מגורים, משרדים, בתי ספר, ועוד.

איך המערכת עובדת הלכה למעשה?

החימום התת רצפתי עובד באמצעות מערכת של צינורות או כבלים שמונחים מתחת לרצפה. על פני הצינורות או הכבלים מותקנת גיהוץ רצפתי או פלט תחת רצפתי המופעלים על ידי מנוע חשמלי או מערכת תרמית.

כאשר המערכת מופעלת, הצינורות או הכבלים מתמלאים בחום, והם משדרים חום לאיזור הרצפה אשר נמצא מעליהם.

החום מתחת לרצפה עובר תהליך פיזי הקרוי התנסטציה הגורם לחום להתפזר לאורך כל רצפה. החום עולה מהצינורות או הכבלים ומתפזר כמעט באופן אחיד לאורך כל רצפה, יצור חום אחיד ונעים בכל חלל.

זהו ההבדל המרכזי בין חימום תת רצפתי חשמלי לבין מערכות חימום טרדיציונליות שמשדרות חום מקורי ממקום אחד, כגון תרמוסטט חם או פנלים חמים בקיר.

המנוע או המערכת התרמית שמפעילה את מערכת החימום תת רצפתי מופעלת באמצעות שלט חכם, שכולל חיישנים ותוכנה שמאפשרים למשתמש לשלוט על טמפרטורות ולתכנת את המערכת לפי צרכיו. זה מאפשר למשתמש להתאים את החימום לכל שעה ביום ולכל חלל במבנה.

יתרונותיו של חימום תת רצפתי

אחד מהיתרונות העיקריים של חימום תת רצפתי הוא היכולת להפיק חום אחיד ונעים בכל חלל, ללא הבדלים בטמפרטורה בין חלקי החדר.

זה מאפשר תחושת נוחות מירבית לתושבים ולמבקרים. בנוסף, חימום תת רצפתי מאפשר חיסכון במקום ובהוצאות בנייה, מכיוון שהמערכת מותקנת מתחת לרצפה שבדרך כלל לא משמשת. זאת גם מבטיחה בטיחות יותר, מכיוון שאין גופים חמים חופשיים בחלל. אולם, חשוב לזכור כי התקנה ותחזוקת מערכת זו עשויים להיות יקרות, ועלולות לדרוש זמן ומאמץ.

כמה עולה מערכת של חימום תת רצפתי?

אפשר לומר כי מחיר מחיר התקנת חימום תת רצפתי על מים נע בין 20 ל-25 אלף ש"ח לדירת 4 חדרים שגודלה הוא 100 מטר. לגבי הצריכה החודשית, ניתן לשער שהעלות תעמוד על כמה מאות שקלים (סביב 500 ש"ח לחודש) וזאת בהנחה והמערכת עובדת מספר שעות כל יום במהלך החודש.

לסיכום, חימום תת רצפתי הוא פתרון מתקדם ויעיל לחימום מבנים וחללים, המספק חום אחיד ונעים באמצעות הפצת חום מתחת לרצפה. ההבנה הזו של איך המערכת עובדת מאפשרת למשתמשים להנות מתרבות חיים נוחה יותר ומביצועים יעילים יותר במבנים ובחללים שונים.

מאמר זה נכתב בשיתוף ס.פ.ו דומוטק

073-3753312